2017-02-07 09:52:07

chrupiące semifreddo z malinami

Czasami chce się bardziej. Tak nawet bez okazji. Zrobić coś fajnego i później celebrować te rozkoszne momenty, kiedy można popaść w zapomnienie...

Tym razem połączyłam kilka wspaniałości, które z kaktusem lubimy najbardziej: ciepłe i zimne, słodkie i kwaśne, kremowe i chrupiące...

1

Jak to jest zrobione?

SEMIFREDDO

2

Jajka, ekstrakt i cukier umieszczam w misce nad parą wodną. Ubijam do sztywności, zdejmuję znad pary i ubijam do ostygnięcia.
W drugim naczyniu ubijam kremówkę. Delikatnie łączę obie masy i przekładam do keksówki /można użyć dowolnej foremki, którą można mrozić/ i mrożę.
Lusette siekam i po upływie około godziny rozkładam na powierzchni semifreddo, dociskając je lekko.
Mrożę jeszcze 2-3 godziny /masa powinna być jeszcze miękkawa/.
Kroję plastry semifreddo i foremką okrągłą wycinam prawie pełne koła.

DODATKOWO

  • 1 szklanka malin mrożonych + 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej
  • 50 g czekolady mlecznej /pół tabliczki/
  • 0,5 arkusza ciasta francuskiego + 1 białko

3

Piekarnik rozgrzewam do 200 stopni Celsjusza.
Z ciasta francuskiego wycinam szerokie paski, nakłuwam widelcem. Owijam je wokół metalowych foremek do zapiekania /można owinąć wokół kokilek, foremek żaroodpornych, itp./, smaruję rozkłóconym białkiem i piekę około 20 minut, aż ładnie się zezłocą.
Wyciągam z piekarnika, studzę, zdejmuję z foremek.

Czekoladę topię nad parą wodną. Rozsmarowuję na sztywnej folii /używam okładki od skoroszytu/ i delikatnie zawijam w rulon. Ściskam gumką recepturką z obu stron, żeby rulon się nie rozwinął. Chłodzę w lodówce.
Przed podaniem deseru czekoladowy rulon kruszę.

Maliny podgrzewam na patelni. Duszę chwilę. Mąkę rozpuszczam w 1-2 łyżkach wody, dodaję do malin i mieszam intensywnie, aż masa się zagęści.

4

PODANIE

Wycięty krążek semifreddo układam w pierścieniu z ciasta francuskiego. Na wierzch masy nakładam gorące maliny. Dodaję kawałek czekoladowej rurki. Ozdabiam malinami.
Podaję od razu. Idealny towarzysz gorącej małej czarnej.

5

6

7

  Odkryj swoją słodką przyjemność z wafelkami Lusette