2014-08-19 17:04:28

domowe cheeseburgery z frytkami warzywnymi. dietetyczne

I w końcu, po długim dochodzeniu - dochodzimy do burgerowego efektu końcowego. Czyli poskładanego burgera. I dodatków.

Burger okazał się na tyle fajny /albo okazja na tyle sprzyjająca/, że został modelem. Przemek zrobił mu profesjonalną sesję. Wparował mi na salony z całym fotograficznym ekwipunkiem i cykał. W pełni skupienia i koncentracji.

I super. Obserwacja ludzi robiących coś z pasją ma jakiś metafizyczny wymiar.

Więc zdjęcia mojego domowego cheeseburgera /jako efektu finalnego - w sumie to widać, które zdjęcia nie ja cykałam swoim telefonem/ są dziełem tegoż oto fotografa. Fotografa, który 6 września 2014 poprowadzi przy Zamkowej 3 W Poznaniu warsztaty fotografii kulinarnej /TU LINKAĆ/.

Ja będę w nich uczestniczyć. I wszystkich serdecznie zapraszam. Bo szykuje się niesamowita pigułka wiedzy fotograficznej, co dla takich telefono-zdjęcio-robów jak ja może okazać się momentem przełomowym. A jak się znasz na fotografii, to przyjdź - poznasz się bardziej!

A teraz burger-queen!

3

Jak to jest zrobione?

/przepisy w linkach/

buła

2014-08-14 11.32.50

fryty

marchew

DODATKI

  • ser gouda light
  • polędwica sopocka
  • pomidor
  • rukola
  • cebula
  • pikle /z domowej spiżarni/

1

2

Bułki grilluję. Jak ktoś chce wersję mniej light można natłuścić bułkę przed grillowaniem. Układam rukolę i ciepłe kotlety. Na to wrzucam ser, cebulę, pomidor i grillowany plaster polędwicy.

Całość podaję z frytkami z marchewki i ziemniaków. Dodaję sałatę, pomidory i popiórkowaną cebulę. Robię szybki sos jogurtowy ze świeżym chili.

I ta-dam! Gotowe!

4

Komentarze:

Dodaj komentarz: